Estetik diş hekimliği
10 Ekim 2018

Estetik diş hekimliği artık erişkin tüm insanlara hitap edebilen bir alandır. Mutlaka 18 yaşını geçmiş tüm bireylerin estetik diş hekimine muayene olmasında çok ama çok fayda vardır. Diş hekimliğindeki yeni uygulamalar sayesinde minimum invasif teknikler sayesinde yani çok ufak dokunuşlarla çok büyük katkılar sağalanabilmektedir. İnsanların kendine olan güven duygusunu ve hayata olan bakışını değiştirmek pekala mümkündür.

Depresyonun en büyük ilacı estetik diş hekimliği uygulamalarıdır. Genelde bayanlar moralleri bozulunca kuaföre giderler, ama artık yeni trend estetik diş hekimine gitmektir. Kalıcı ve cerrahisiz çözümler ile kişinin moralini düzeltip kendini beğenmesini sağlayarak, özgüven patlaması oluşturmak mümkündür.

Yüz estetiğinin olmazsa olmazı diş estetiğidir. İnsanların ilk karşılaşmalarında ilk etkilendikleri alan bakışmalarda nasıl gözler ise diyaloğun başladığı ilk anda ise üst ön dişlerdir. Tüm karakter analizleri bu dişler üzerinden yapılır.

estetik dişDudakların, tek amacı vardır o da arkalarında sakladıkları dişleri sunmak. Dudak estetiği çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bu estetik uygulamadan sadece dudak dolgusu veya botoks uygulamasını anlamak çok yanıltıcı ve çok tek düze bir durum olur. Bu nedenle dudak estetiği öncesi mutlaka diş hekim muayenesi yapılmalı.

Çünkü gereksiz ve fazla dolgudan veya botoks uygulamasından kurtulmak mümkün. Dişler üzerindeki bazı basit uygulamalar ile ve dişin rengi ile oynayarak kalıcı çözümler sağlanabilir. Dudaklar aslında bir çerçevedir, asıl resim ise dişlerdir. Dişleri göstermenin en iyi yolu iyi bir çerçeve oluşturmaktır.

Makyaj uygulamasındaki hataları da estetik diş hekimleri düzeltebilirler. Bazen de dudakları göstermek için gereksiz koyu ve kalın makyaj yapılmaktadır. Bu durumda bayanlar çok rüküş ve abartılı bir durumda kalırlar. Bu durumu basit bir şekilde estetik diş uygulamasıyla dişlerin üzerine basit bir bonding veya yaprak porselen uygulamasıyla doldurarak dudakların ince görünen pembe kısımları kalınlaştırılabilir. Ya da çok abartılı görünen alt dudak kalınlıkları inceltilebilir. Diş renkleri açılarak daha açık renk makyajlar ile estetik görünüm sağlanabilir.